O decoupage i innych ozdobach.

Technika dekupażu – jak wygląda sztuka ozdabiania serwetkami
Technika dekupażu posiada bardzo długą tradycję. Jest to sztuka zdobnicza, pozwalająca przemienić nudne drobiazgi w szalenie dekoracyjne i ładne drobiazgi. Ostatnio dekupaż stał się bardzo popularnym hobby. Mnóstwo ludzi decyduje się na naukę robienia niezwykłych dekoracji. Dowiedz się, jak to się robi.
Technika dekupażu jest to  w zasadzie przymocowywanie klejem ozdób wyciętych z papieru na różne puzderka, pozytywki i różnego rodzaju przedmioty o gładkich powierzchniach. Do tego celu używa się i profesjonalny papier ryżowego, jak i standardowe serwetki. Delikatne wzory umieszcza się bardzo cienkimi warstewkami, a po naklejeniu całość zabezpiecza się odpowiednim lakierem, by nie powstały nieestetyczne pęcherzyki powietrza, a motyw się utrzymał. Dzięki temu udaje się odnowić niemal każdą rzecz o nieporowatej powierzchni. Dobrze wykonany dekupaż jest w idealnych stanie przez całe lata.
Za pomocą tej techniki zazwyczaj ozdabia się wykonane z drewna pozytywki, jednakże nie tylko tego rodzaju powierzchnie wykorzystuje się. Właściwie nie ma materiału, na który nie da się nakleić serwetkowej dekoracji. Świetnie wypada rzecz jasna papier innego rodzaju, jednak także metal, szklane powierzchnie, doniczki ceramiczne czy tkanina. Do każdego rodzaju tworzywa metodologia jest nieco inna, należy zwrócić na to uwagę.

Dekupaż stał się coraz bardziej popularny. coraz więcej ludzi zaczęło się zajmować tego rodzaju techniką hobbystycznie i często chwalą się swoimi dekoracjami na tematycznych forach. Natomiast inni mają w dziedzinie dekupażu mistrzostwo i pracują nad tym zawodowo, pokazując wyroby najlepszej jakości, hand made i zrobione z największą starannością.
Takie ozdoby prezentuje pewien blog , na którym pokazywane są przedmioty udekorowane techniką dekupaż. Znajduje się tu bardzo wiele dekoracji, wśród nich pojawia się coś do dekoracji swojego pokoju, również wiele drobiazgów, które spotęgują bożonarodzeniowy nastrój. Przykładem mogą być rustykalne, drewniane podstawki pod świece: http://decorinspire.pl/drewniane-podstawki-swiece/. Na blogu możesz znaleźć motywacje do wytwarzania opakowań i szkatułeczek na drobiazgi na różne okoliczności, ale to nie wszystko. Autorka poprowadzi cię w łatwy sposób , jak zrobić wyjątkowe ozdoby do włosów czy wyjątkowe bukiety z roślin.